Gönen ve Biz…

wpid-camerancollage2015_05_03_114243-1024x1024

Gönen maceramız başladı.Çok sevdiğim çocukluk arkadaşımı ziyaret edelim istedik.Her zaman görüşmek istiyorduk fakat  bir türlü görüşemiyorduk.Artık kavuştuk ve mutluyuz.(Dileğim kavuşamayan arkadaşların bir an önce kavuşması)Ayşin ve Serdar’a çok teşekkür ederiz çok güzeldi herşey.

Bol yeşilliğin olduğu insanların sıcacık gülümsediği, pirinç cenneti küçük bir kasaba Gönen.

Küçük bir kasaba olduğuna bakmayın Balıkesirin Paris ‘i benim arkadaşımın deyimiyle.Siz ,ben küçük bir kasabaya geldim,makyajsız ve rahat dolaşabilirim diye düşünmeyin.Gönende daha çok bakım gerekebilir.

wpid-camerancollage2015_05_03_114335

 

Hayvanat bahçesi bile var.Kralın at çiftliği  sıcak  ve nefis  pidelerin  olduğu küçük ama güzel bir yer. Aslanı ilk defa bu kadar yakından gördük ve burnuna bile dokunduk üstelik.

wpid-camerancollage2015_05_04_211558

 

Küçük bir parkı bile var.Çocukluğumdaki gibi sakin ve doğal.

wpid-camerancollage2015_05_03_114505

 

Bu kadar yeşillik bir arada olunca bizede havayı bolca içimize çekmek düşüyor.Kayra bol bol toprak ve taşlarla oynadı.Oğluşum doğal yaşamın keyfini çıkardı.

Mutsuz olduğum ve bilmediğim bir konu oldu.Gönen ve çevresinde kanser oranlarının yüksek olduğunu örendim. Çeltik(pirinç) fabrikaları yüzündenmiş,ben bilmiyordum siz biliyormuydunuz!
Aldığım pirinçleri ilaçlandığı için çok  iyi yıkamamız gerekiyormuş.Ben artık nasıl pirinç kullanırım bilmiyorum artık. :(((

Momssweetbaby&tatlıgebeler

momssweetbaby

 Ben bitkilere doğanın rengine aşık.. Elimden geldiğince sağlıklı organik yaşamaya ve yaşatmaya çalışan. Sosyoloji ve Güzel Sanatlar mezunu üstelik araştırmayı ve insanlara yararlı bilgiler getirmekten mutlu olan bir eş bir annneyim.  

İlk yorumu yapan siz olun