Çocuğunuzla Renklerin Hayatı…

Screenshot_2020-04-27-18-05-01

Çocuğunuzla ne kadar kaliteli zaman geçiriyorsunuz?

Bu çok önemli bir soru düşününce ,yaşadığımız hayat o kadar hızlı akıp geçiyor ki akşam olduğunda geriye kalan kocaman bir yorgunluk oluyor özellikle çalışan ebeveynseniz eğer..  Zamanın çocuklarımız için de çok hızlı akıp geçtiğini unutmayalım ,göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar.Belli bir yaştan sonra bizimle zaman geçirmek istemeyecekler eğer şimdi biz onlarla zaman geçirmek istemezsek..

Güzel vakit geçirirken onların gözlerindeki ışıltı ve sonrasında “anne-baba biz bugün çok güzel zaman geçirdik” demesi dünyalara bedel…

Bugün çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek ve kendilerini özel hissettirmek için birkaç önemli ipucu paylaşmak istiyorum.

-Yemek saatinizi ailenizle birlikte geçirin

Sofrayı birlikte hazırlayın. Eğer sofrayı çocuğunuzla birlikte hazırlarsanız eğer çocuğunuza sorumluluk ve paylaşma duygusunu katarsınız.Ailece sofraya oturmak biz Türkler için çok önemlidir.Aile olma kavramının en özel güzelliğini tattırmış olursunuz.

Bir film açın ve yanında kocaman bir patlamış mısır..

Patlamış mısır hangimiz sevmeyiz yada hangi çocuk sevmez ki .. Güzel bir film eşliğinde kocaman patlamış mısırlar onların gözlerindeki o ışıltıyı görmek için çok güzel bir fikir.Zıplamaya ve heyecanlanmaya başlıyorlar hemen ve o süre boyunca hiç susmuyorlar.

 

popcorn-802047_1920.jpg

 

-Zıplayın;

Koltuk minderleriniz çıkıyorsa eğer bunu yapmak çok zevkli.Koltuk minderlerinizi yere indirin ve üzerinde el elle tutuşup zıplayın.Çok eğlenceli ve yorucu…

-Çocuklarınızla renklendirin hayatı

Boyama ve resim yapma beynin sürekli çalışıp hayal gücünü çalıştırır.Çevremizdeki bir çok şey’e odaklanmamızı ve paylaşmamızı sağlar.

Screenshot_2020-04-04-19-01-09

-Mutfağa girin;

Birlikte kurabiye yapın en zevkli şeylerden biri fakat daha sonrası yorucu ve felaket olabilir. Ben en son yaptırdığım da 1 yumurta ve un parçacıkları heryerde idi.Fakat çocuğumuzun mutlu gözleri için değmez mi! Bu zamanlar da böyle şeyler yapamazsak eğer bir daha fırsatımız olmayabilir.Pişmeye yakın bir de fırının önünde beklemeleri o kadar güzel ki!

Screenshot_2020-04-12-13-50-00-01

  -Oyun gecesi yapın;

Tüm aile ile oyun oynamak gerçekten çok eğlenceli..Biz en son 200 tane kutu yaptık ara ara mediven koyduk.Kutuların içine mutlu yada gülebileceğimiz şeyler yazdık.Her zar attığımız da hangi kutuya gelirse o devam etti.(tavsiye ederim)

Çocuklar genelde gülebileceği kutu oyunlarını oynamayı seviyorlar.

SEK SEK OYNA

Biz büyük bir koli alarak üzerine renkli şekiller çizdik.Sizler de eğer koli bulamazsanız kullanmadığınız bir çarşaf yada bez parçasına tebeşir ile çizebilirsiniz.Çoraplarıda top şeklinde yapıp taş yerine işaretleyebilirsiniz.Denemeye değer çok zevkli..

h

 

SELİN ÖĞRETMEN İLE ÖĞRENME ZAMANI;

IMG-20200429-WA0046-01

Sahip olmadığınız zamana odaklanmak yerine, çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmek ve küçük değişiklikler  yapmak ister misiniz?

İyisini en sona sakladım Selin Öğretmenimiz oğlumun biricik öğretmeni . Evde çocuklarınız hem bilgi sahibi olsun hem motor becerisi gelişsin,  çalışsın diyorsanız kesinlikle takip edin. Çocuklarınız ile kaliteli zaman geçirmenin yollarından biri de Selin Öğretmeni takip etmek..

İNSTAGRAM- Öğretmen_Selin

YOUTUBE  –  Selin Öğretmen

 

Hangi yolu seçerseniz seçin, en büyük güç sadece bunu gerçekleştirmektir.. Çocuklar ile bir şeyler  yapmak çok eğlenceli ve yorucudur.Alışkanlığa girmeye başladığınızda ise gerçekleşmesi daha kolay olacaktır ……ve o emeğin meyvelerini de göreceksiniz!

 

Aklıma gelenler bu şekilde daha fazla akılıma gelir ve yeni etkinlikler öğrenirsem paylaşacağım,sizlerinde bildiği değişik etkinlikler var ise bana gönderin burada yayınlıyalım şimdilik sevgilerle..

 

 MOMSWEETBABY&

 

momssweetbaby

 Ben bitkilere doğanın rengine aşık.. Elimden geldiğince sağlıklı organik yaşamaya ve yaşatmaya çalışan. Sosyoloji ve Güzel Sanatlar mezunu üstelik araştırmayı ve insanlara yararlı bilgiler getirmekten mutlu olan bir eş bir annneyim.  

İlk yorumu yapan siz olun