Hadi Tatile Gidelim…

foto-4

Ben yaz insanıyım.Ne kadar sıcak olursa olsun yazın getirdigi o sıcaklık ve hafiflikligi beni mutlu ediyor.
Evet simdi tatile gitme zamanı geldi.3 kisi olarak tatilimizin bu sene 4. yılı,ne kadar yorucu olursa olsun çocukla tatile gitmenin güzelligi çok farklı benim için. Kayra olmadan önce deli gibi güneşlenen ben, Kayradan sonra son buldu. Herşeyde bir hayır vardır. Cilt için dermotoluguma gittiğimde benim için en hayırlısı günese’e çıkmamak oldugunu duyunca rahatladım.Ve şimdi çok mutluyumm güneşin altında yatmak yorgunluk ve zaman kaybından başka birşey değilmiş.Şu an çok fazla eğleniyoruz.

Gelelim çocukla tatile  çocuğumuza haksızlık etmemek için çocuk dostu oteller tercihim benim bu sene bir tercihte bulunduk bakalım inşallah memnun kalırız.Snapchatte detayları paylastım ve çok güzel yorumlar aldım teşekkür ederim:)

ÇOCUKLA TATİL

Çocuğunuz varsa yanınız da neler bulundurmanız gerek:

Eğer araba ile gidiyorsanız mutlaka yanınıza arabada kaliteli vakit geçirmesi için çocuğunuzun sevdiği aktivitelerden alabilirsiniz.Ben montessori otuncağı aldım.Tavsiye ederim.

Güneş kremi: Güneşin zararlı ışınların korumak için  11:00 ve 15:30 güneş çıkarmamaya dikkat ediyorum.Yıllar kullandığım tek ürün var.Kullandığınız ürünün içinde paraben olmamasına ve çocuklara uygun olmasına dikkat edin.

Nemlendirici krem: Güneş sonrası içinde paraben olmayan nemlendirici bir ürün mutlaka alın derim.Güneş sonrası duş’tan sonra masaj yapabilirsiniz.Bu çocuğunuzu çok rahatlatıcaktır.

Mayo : Çocuklar için seçtigimiz uv filtreli güneş korumalı mayoları tercih edenlerdenim.Kayra denizle ilk defa tanıştığından beri kullanıyorum.Bugüne kadar hiç bir eksi yanıyla karşılaşmadım çok memnunum. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Benim bugüne kadar tercih ettiğim tek bir marka var,burda bunu söylemem ne kadar doğru bilmiyorum.Fiyat olarak sizin seçiminize bağlı 29.99 dan 89.99 tl kadar mevcut her keseye uygun bulubilirsiniz.

Havlu :Kapşonlu havlular tercihim denizden ve havuzdan çıktıktan sonra ensesini ve kafasını koruması açısından olabildiğince fazla renkli olmayan açık ve sade renkleri tercih edin derim.

Deniz ayakkabısı: Deniz ve havuz ayakkabısı benim tercihim mayo kumaşından dikilen batikler inanılmaz güzel ve rahat kesinlik kaymıyor.Aklım kayrada kalmıyor.Biz birkenstock deniz terliklerini kullanamıyoruz yürümekte zorluk çekiyoruz.

Tşört:Benim tatilim beyaz tişörtsüz olmaz.Oğlum su’dan çıktıktıktan sonra üzerini değiştirip hemen bir tişört giydiririm.Alttan çıtçıtlı badi yada rumber yatarken halen beli üşümesin diye giydiririm.Olmazsa olmazlardan benim için.
Eğer tatile çocuğunuzla çıkıyorsanız herşeyi yedekleyip çıkmakta fayda var.İki den fazla bir bavulunuz oluyor ama rahat ediyorsunuz.

İyi tatiller momssweetbaby&

momssweetbaby

 Ben bitkilere doğanın rengine aşık.. Elimden geldiğince sağlıklı organik yaşamaya ve yaşatmaya çalışan. Sosyoloji ve Güzel Sanatlar mezunu üstelik araştırmayı ve insanlara yararlı bilgiler getirmekten mutlu olan bir eş bir annneyim.  

İlk yorumu yapan siz olun