Mucizevi Oyun Setleri

snapseed-29-01-01

Hepimizin mutlaka hamurlarla ilgili anıları vardır.Benim annem öğretmendi ve annemin mutfak raflarının arasına sıkıştırılmış tariflerinin arasında oyun hamuru yapma tarifleri vardı.Benim çocukluğum annemin yaptığı hamurlarla oynayarak geçti. Hamurlarla oynar oynar daha sonra boyar sonra da hamurları  kurutur ve saklardık. Oyun hamurlarını yapmak yeterince yorardı bizi en zevkli kısma oynamaya gelince de iyice yorulur ve mutlu bir şekilde uyurduk. Yeni jenerasyon o kadar  şanslı ki rengarenk bir dünyanın içindeler.

Anne olduktan sonra oğlumun gelişimine uygun oyuncakları uzun süre aradım. 2 yaşından sonra gelişimine en uygun oyun sahasını geliştirdik.Evimize renk renk hamurlar aldık. Oğlum oyun hamurlarıyla oynarken hayalindeki herşeyi yapmaya çalıştığını farkettim. Hamurlar hayal gücünü geliştirmesinin yanı sıra esneklik ve motor gelişimini de sağlıyor.Boşuna mucizevi birşey demiyorum. Hamurlarla oynarken evimizde kocaman bir sessizlik hakim oluyor. Anne gücünün yapamadığını o yumuşacık renkli dünya başarıyor. Renkleri öğreniyorlar, beraber vakit geçirmeyi ve paylaşmanın verdiği özel dünyayı keşfediyorlar. Kayra 2 yaşından beri ana renklerden, ara renkler dair  renk bilgisi inanılmaz. Şimdi daha iyi anlıyorum iyi ki oynatmışım.

snapseed-46

Son zamanlar da bizim merak ettiğimiz bir oyun seti vardı. Merak ettiğimiz Play-doh Sweet Shoppe oyun setini aldık. Sweet Shoppe oyun setiyle oynarken inanılmaz zaman geçirdik oğlumla, kendi ekmeğimizi, pastamızı ve üstelik kruvasan bile yaptık. Oyun hamurunuz varsa oyun setiniz de mutlaka olmalı,inanılmaz güçleri var, sihir gibi..

Ben her zaman bir çocuk gibi Play-doh hayranı oldum ve şimdi bir anne olarakta Play-doh oyun setlerine bayılıyorum. Sweet Shoppe oyun setiyle oğlum tam bir pastacı oldu. Bu oyun setini almak için erkek/ kız  çocuğunuzun olması farketmez. Sweet Shoppe paketini açtık ve 1 kaç dakika için de oğlum minik bir pastacı oldu. Play-doh plus hamurları o kadar ince ve krema kıvamındaki  gerçek pasta kreması gibi.. Şekil vermesi de bir o kadar kolay, hamurlara şekiller verip  zencefilli kurabiyeler yaptık. Oğlumun ” anne artık senin gibi pasta ve ekmek yapabilirim” demesi  paha biçilemez. Çocuğunuzun İçindeki yaratıcılığın çıkması ve kaliteli zaman geçirmesi için harika bir set.

Oyun setleri ve hamurları o küçücük  ellerin ve parmakların  kontrolünü sağlar.

* Odaklanmalarını sağlar ,konsantrasyonlarını geliştirir

* Sakinlik verir ve yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir.

* Çocuğunuzun küçücük parmaklarını, ellerini ve bileklerini güçlendirmeye yardımcı olur.Parmak gücü için mükemmeldir.

* Çocuklar oyun hamuru ve setleriyle oynarken keşfeder, sınırsız hayal güçlerini kullanmaya teşvik eder.

* Kas ve ince motor becerilerini geliştirir.

20151225_150926

*Çocuklar paylaşmayı öğrenir.

* Çocuklar renkleri ayırt etmeyi ve nerde ve nasıl kullanması gerektiğini öğrenirler.

* Oyun  setleriyle oynamak açık bir deniz gibi neyi nerde yapıcağınız çocuklarımızın elinde…

Ve bu oyun setiyle bu ellerden inanılmaz mucizeler çıkabilir…

 

20151225_144848

Anne olduktan sonra elimden geldiğince oğlumu doğal ve kimyasal içermeyen ürünlerle yetiştirmeye çalışıyorum. Oyuncak seçerken de çok dikkatliyim, her oyuncağı almam ve oynatmam. Hamuru seçerken içeriği gıda boyası, tuz,su ve buğday unundan oluştuğu için Play-doh tercih ediyorum.  Play-doh tamamen doğal maddelerden oluşturulmuş bir ürün.Play-doh benim için güvenilir bir marka  ve Play-doh oyun setleri ile koskocaman renkli bir dünyaya kapılarınızı açabilirsiniz.

Momssweetbaby&

 

 

 

 

 

 

momssweetbaby

Anne,Moda Tasarımcısı,Diyabet,Blogger..

İlk yorumu yapan siz olun