Resim Çizmenin Getirdiği Mutluluk

wpid-photogrid_1463991278354-01.jpeg

Ben kendimi bildim bileli resim yapıyorum. Biz ailece resim yapmaya bayılanlardan ve meslek edinenlerdeniz. Ben 6 yaşındayken resim yapar ve yarışmalara katılırdım.Tüm arkadaşlarım çöp adam çizerdi ben çöp adam çizmekten nefret ederdim,gördüğüm gibi çizmekten hoşlanırdım. Resim yapmak benim için ayrı bir dünyaydı ve halen de öyle.

Çocuklar için resim çizmek zihnindeki hayallerin kağıt’da yansıması değil midir. Bir çocuk kağıt ve boya kalemini tutmaya başladığında da çizim süreci de başlamış demektir. Çocukların resim yapması duygularını ifade etmenin en iyi örneğidir.Resim yapan çocuk sevinçlerini, kabuslarını, hayallerini en iyi kağıt ve kalemle ifade eder. Bir çocuğa zorla resim yaptıramazsınız.Sevmesi,renkleri tanıması ve önemlisi çizerken mutlu olması gerekir.Resim çizerken bir çocuk özgür olması onun için en büyük mutluluk değil midir.

wpid-photogrid_1463993417344-01.jpeg

 

Oğlum 2 yaşından beri her çocuk gibi resim yapmaya bayılıyor. Resim yapmayı benin kadar sevmesi beni bir o kadar da mutlu ediyor. Hergün 1 saat birlikte resim yapıyoruz.Kayra şu an 3,5 yaşında ve yaptığı resimler beni hergün daha fazla şaşırtmaya devam ediyor. Şu an Kayranın yaptığı resimler daha çok dinorlar ve arabalar..

Aslında daha fazlası da var dün odasına gittiğim baktım sessizce resim yapıyor.Yapmak isteği resim de bizim aile fotografımızı almış aynısını çizmek istiyormuş, oldukça şaşkınım hergün bir kat daha şaşıracağıma inanınıyorum. İnanılmaz bir yeteneği
var.

Çocuk çizimlerinin şifresini çözmek inanılmaz bir şey çocuğunuzun  içsel kişiliğini daha iyi tanımanın en yolu resim yapmak. Güzel çizmek önemli değil sadece ona renkli kalemler ve bir kağıt verin. Birlikte eğlenerek birlikte hem güzel vakit geçirin hem de renklerin o güzel dünyasın da güzel bir yolculuğa çıkın.

Çocuk çizimleri korkuları , sevinçleri, hayaller, umutlarını da kağıda döktüğünü ve ayrıca dünyayla ilişkileri hakkında bilgi verdiğini de unutmayın.

Momssweetbaby&

momssweetbaby

 Ben bitkilere doğanın rengine aşık.. Elimden geldiğince sağlıklı organik yaşamaya ve yaşatmaya çalışan. Sosyoloji ve Güzel Sanatlar mezunu üstelik araştırmayı ve insanlara yararlı bilgiler getirmekten mutlu olan bir eş bir annneyim.  

İlk yorumu yapan siz olun