Tiroid Hamilelik için Engel Değil..

wpid-wp-image-863231535jpeg.jpeg

Herşeyin başı inanmak.İnandığınız ve gerçekten istediğiniz herşeye zamanı gelidiği zaman ulaşabilirsiniz.Siz kontrollerinizi yaptırın ve umudunuzu yitirmeden dua edin.Başımıza gelebilecek herşeyin dileklerimizin ve isteklerimizin bir zamanı var o zaman geldiği zaman dualarımızın kabul olduğu gündür.Tiroid ve kansızlık şikayetiniz varsa ve umudunuzu yitirmişseniz bir de bu hikayeyi okuyun. hamilelikte bir engel gibi görünsede tedavi ile herşey mümkün.

Baharın hamilelik günlüğü:

Hamile kalmayı düşündükten sonra Kadın doğum doktoruna  gittim.Dr. ilk önce vücudumdaki demir’in normal seviyeler de olması gerekiyordu.Demirimin çok düşük olduğu için ilaç kullandım.Kullandığım ilaçlar işe yaramadı.Tavsiyeler üzerine dalak yemeğe başladım ve kısa süre sonra yıllardır düşük olan demir seviyem yükseldi.Bu benim için mucize idi.Yıllardır uğraştığım demir seviyem birden yükselmişti.:)

Tiroid ailemde de olduğu için tekrar baktırdım, 5 ve üzeri çıktı. Tiroid için 4 dr.gittim.Benim için en güvenilir doktor da karar kıldım.Doktor ilaç verdi önce düşük doz ile başladım .İlaç iyi gelmişti ve hamile kaldım.Mutluydum içim içime sığmıyordu. Aileme haber vermiştik, sevdiklerimiz çok mutluydu fakat mutluluğumuz çok uzun sürmedi.Kimyasal gebelik yaşıyordum.Trioid’im düşmemiş ve düşmediği içinde 1.ay içinde düşük yaptım. Hamileğimi ilk öğrendiğimde Beta HCG hormonu 780 çıktı ve artmadı.Dr.gittiğim de kendi kendine düşebileceğini “ilaç içmek için acele etmememi “söyledi ve öyle de oldu.

 

3 ay sonra ilaçım çoğaldı. 75ml gr içmeye başlamıştım artık.İlacıma devam ederken 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim.Şaşkındık ve aynı şeyleri yaşamaktan korkuyordum.Her şey şimdilik normal idi. Bekledik fakat bu sefer sayı arttıyordu.Dr gittiğimiz de artık sağlıklı bir hamile olduğumu öğrendim. Tiroid ilacımı kullanmaya devam ettim.Herkes tiroid ilaçlarının bebeğe zararı olduğunu düşünüyor fakat oldukça yararı var.TSH hormonunun az olması bebek’te zeka geriliğine yol açıyor.Benim tavsiyem böyle bir hastalığınız var ise mutlaka dr.gitmek için geç kalmayın.

Sağlıklı bir hamilelik geçirdim.41 hafta ya yaklaşmıştım,bebeğimiz halen gelmek istemiyordu.Normal doğum çok istiyordum.Kendi kendine sancım gelmedi ve artık vakti gelmişti.Sabah saat: 8:30 gibi suni sancı verildi,çok uzun bir bekleyiş oldu.Bizim için meraklanan sevdiklerimiz bizimle birlikte nöbet tuttular.Suni sancıya rağmen kızım gelmek istemiyordu.Saat 21:46 gibi sezaryan ile bebeğimi kucağıma aldım.:)

 

 

 

                                       momssweetbaby&

Bahar’ın hikayesi böyle idi.Çok tatlı bir kızımız oldu..

momssweetbaby

 Ben bitkilere doğanın rengine aşık.. Elimden geldiğince sağlıklı organik yaşamaya ve yaşatmaya çalışan. Sosyoloji ve Güzel Sanatlar mezunu üstelik araştırmayı ve insanlara yararlı bilgiler getirmekten mutlu olan bir eş bir annneyim.  

İlk yorumu yapan siz olun